Konsultacja Toksykologiczna dla lekarzy

tel. 538 819 961

   

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE  

   

WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

KOMUNIKAT dla prasy

 

Sosnowiec, dnia 09 maja 2019r.

 

Komunikat dla prasy dot. stanowiska Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu w odpowiedzi na artykuł „Szpital w Dąbrowie zbadał pacjentkę, ale przewiózł ją do lecznicy w Sosnowcu. Kobieta zmarła” portalu dabrowa.naszemiasto.pl, opublikowanego 8 maja 2019r.

 

W dniu 3 maja z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej do Wojewódzkiego Szpitala Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. transportem medycznym bez obecności lekarza została przywieziona pacjentka w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Pacjentka została przetransportowana do innej jednostki pomimo wolnych łóżek na Oddziale Intensywnej Terapii w Dąbrowie Górniczej. Cała sytuacja odbywała się bez jakichkolwiek ustaleń pomiędzy szpitalami. W dokumentacji pacjentki stwierdzono brak karty informacyjnej przyjęcia na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Dąbrowie Górniczej. Zostało jednak przekazane skierowanie na Oddział Pulmonologii WSS5 w Sosnowcu. Kobieta niezwłocznie trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, gdzie została wykonana obszerna diagnostyka.

W wyniku przeprowadzonych badań u Pacjentki zostało stwierdzone zapalenie płuc z dyskretnym krwiopluciem oraz anemia. Pacjentka była niewydolna oddechowo, kwalifikowała się do natychmiastowej konsultacji anestezjologicznej. Niezwłocznie została przetransportowana na Oddział Pulmonologii, gdzie po konsultacji anestezjologia i kardiologa została zaintubowana. Przeprowadzono konsultację gastrologiczną, po której wysunięto podejrzenie krwawienia z przewodu pokarmowego, jednak aktualny stan pacjentki już nie pozwalał na wykonanie badań endoskopowych.

 „Krwioplucie – czyli zawartość krwi w plwocinie nie uzasadnia tak zaawansowanej anemii”– dodaje Kierownik Oddziału Pulmonologii i Nowotworów Płuc - lek. med. Arkadiusz Brodowski.

W wyniku zaawansowanego procesu chorobowego pacjentki, pomimo starań zespołu lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu w dniu 5 maja pacjentka zmarła.

Przeprowadzona została sekcja zwłok, w wyniku której ustalono, iż poza zapaleniem płuc pacjentka cierpiała na obfite krwawienie z przewodu pokarmowego, które nie było rozpoznane na SOR w Dąbrowie w trakcie czterogodzinnego pobytu.

Zarówno na stronie internetowej Szpitala w Dąbrowie Górniczej jak i w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą widnieje informacja, że szpital posiada Oddział Chorób Płuc.

Powstaje zatem pytanie dlaczego pacjentki nie przyjęto do wyspecjalizowanej w tym zakresie jednostki w Szpitalu, gdzie pierwotnie trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy?

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


Awaria monitoringu - SOR

W dniu 18.11.2019 od godziny 16.00 w szpitalu wystąpiła aw [ ... ]

Czytaj więcej...
X Śląski Meeting Siatkówkowy

28-29 listopada 2019 roku w Katowicach odbędzie się X Śl [ ... ]

Czytaj więcej...
Inne Artykuły