WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Fundacja Tauron przekazuje 65.000 zł

Oddział Pulmonologii i Nowotworów Płuc Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 w Sosnowcu wzbogaci się o nowy sprzęt. W poniedziałek 22 grudnia, 65.000 zł przekaże placówce Fundacja TAURON.

W ubiegłym roku Autoryzowani Sprzedawcy Węgla TAURON Wydobycie SA, którzy podczas corocznego spotkania wylicytowali złotą płytę Ani Wyszkoni, przekazali wspólnie z artystką Szpitalowi św. Barbary środki na zakup aparatu do elektrokoagulacji plazmą argonową. Korzystali z niego między innymi górnicy z Kopalni Wesoła. W ciągu całego roku wykonano ponad 100 zabiegów z użyciem tego aparatu. Wszystkie zakończyły się sukcesem.

W tym roku, dzięki wsparciu Fundacji, szpital planuje zakupić sprzęt do badań bronchoskopowych: kleszcze i igły biopsyjne, pętle do usuwania ciał obcych z dróg oddechowych czy cewniki do pobierania próbek bakteriologicznych. – Badanie bronchoskopowe to podstawa w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego. Bardzo często pomagamy w ten sposób górnikom, chociażby w przypadku pylicy płuc – mówi Tadeusz Bold, ordynator Oddziału Pulmonologii i Nowotworów Płuc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

- Szpital Św. Barbary jest ważną placówką dla regionu Śląska oraz Zagłębia. Z perspektywy czasu widać, że środki, które Fundacja TAURON przekazała na działalność szpitala, zostały dobrze wykorzystane. Z tego względu zdecydowaliśmy się ponownie wesprzeć ten ważny dla okolicznych mieszkańców ośrodek – mówi Paweł Gniadek, prezes Fundacji TAURON.

Zebranie 65.000 zł dla szpitala było możliwe dzięki zaangażowaniu dziesięciu Autoryzowanych Sprzedawców Węgla firmy TAURON Wydobycie, Fundacji TAURON oraz samej firmy TAURON Wydobycie.

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


Karta Praw Pacjenta w języku Braill’a

Informujemy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im [ ... ]

Czytaj więcej...