WYSZUKIWARKA  


   

ANKIETA SATYSFAKCJI PACJENTA  

   

MEDYCZNE BAZY DANYCH  

   

OŚRODEK WCZESNEJ DIAGNOSTYKI RZS  

   

 

   

WSPARLI SZPITAL  

   
google hack

Nowości z Oddziałów

Doktorat dla lekarza

„Wpływ cholecystektomii klasycznej i laparoskopowej na stężenie interleukiny-6, jej rozpuszczalnego receptora oraz białek ostrej fazy” to tytuł pracy doktorskiej, której autorem jest Dariusz Wylężka z Oddziału Chirurgi Ogólnej i Urazów Wielonarządowych. Rozprawa na stopień doktora nauk medycznych odbyła się 21 kwietnia. Gratulujemy!

Komputerowe wspomaganie rehabilitacji afazji

Dobra wiadomość dla cierpiących na aleksję i agrafię. W Oddziale Rehabilitacji Medycznej znajduje się komputerowy system wspomagający terapię afazji – AFASYSTEM, który zgodny jest z najnowszymi wymogami Unii Europejskiej. Z programu korzystają pacjenci z zaburzeniami funkcji językowych w zakresie tworzenia wypowiedzi (ekspresji), rozumienia, czytania i pisania. Programy terapeutyczne, uporządkowane według kryterium funkcji językowej, pomagają pacjentom po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych, interwencjach neurochirurgicznych. Spełniają one doskonale swe zadanie również w przypadku chorych, u których upośledzone funkcje komunikacyjne spowodowane są przebiegiem innych chorób.

Program pozwala na doskonałą rehabilitację chorych. Terapeuta planuje proces terapeutyczny w oparciu o specjalistyczną wiedzę, dostosowując kolejne etapy do aktualnych możliwości chorego, korzystając z dostępnych opcji programu. AFASYSTEM współpracuje z urządzeniami ułatwiającymi pracę z komputerem osobom niepełnosprawnym ruchowo, do których należą specjalna klawiatura Intellikeys oraz mysz Big Track.

Terapia szerokiego spektrum czynności językowych, nazywania, powtarzania, odbioru słuchowego i interpretacji znaczenia treści językowych o różnym poziomie zależności, dodatkowo wykorzystywana jest wspomagająco w terapii zaburzeń otępiennych, przebiegających z deficytem językowym.

W Oddziale Rehabilitacji Medycznej AFASYTEM zyskuje pozytywne oceny wszystkich chorych rehabilitowanych przy jego pomocy.

RehMedika – Szpital św. Barbary pomaga w organizacji Targów Rehabilitacji w Sosnowcu

Przez trzy dni Centrum Targowo-Wystawiennicze w Sosnowcu odwiedziło blisko 2 400 zwiedzających. Goście mogli zapoznać się z ofertą zaprezentowaną przez 85 wystawców, którzy reprezentowali różne branże związane z szeroko pojętą rehabilitacją. Była to pierwsza tego typu wystawa nie tylko w województwie śląskim, ale również w Polsce południowej.?Wśród odwiedzających znaleźli się m.in.: fizjoterapeuci, właściciele gabinetów rehabilitacyjnych, dyrektorzy szpitali, studenci, osoby niepełnosprawne jak również pracownicy domów opieki społecznej, PCPR-ów, oraz MOPS-ów. W Targach uczestniczyli nie tylko goście z województwa śląskiego, ale również z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

- Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za zaangażowanie w pierwszą edycję Targów Rehabilitacji RehMedika. Państwa aktywna pomoc i zaangażowanie okazały się nieodzowne dla realizacji tego projektu – napisał Tomasz Raczyński, Prezes Zarządu Kolporter Expo w liście do Iwony Łobejko, dyrektor WSS 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

   
   
   

AKTUALNOŚCI  


Karta Praw Pacjenta w języku Braill’a

Informujemy, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im [ ... ]

Czytaj więcej...
RODO

  K L A U Z U L A   I N F O R M A C Y J N A   dotycz [ ... ]

Czytaj więcej...