Zmodernizowane windy

Remont wind w głównym ciągu komunikacyjnym szpitala dobiegł końca. Prędkość nominalna nowych dźwigów to 1,6 m/s. Udźwig kabin został zwiększony z 1000 kg do 1600kg, dzięki czemu jednocześnie w kabinie może jechać nie 13, ale 21 osób.

W pojazdach zamontowano system odzysku energii elektrycznej. Podczas hamowania silnik działa jak prądnica i kumuluje energię elektryczną, którą następnie oddaje do linii zasilania windy zmniejszając tym samym zużycie energii elektrycznej.

Kabiny wind zostały zaprojektowane tak, aby mogły z nich swobodnie korzystać osoby niepełnosprawne. Dodatkowo panele sterowania zostały wyposażone w przyciski oznaczone symbolami Braille’a i system głośnomówiący powiadamiający o kierunku jazdy i kondygnacji.

Sterowanie wind numer 3, 3 i 5 zostało zintegrowane. Po przyciśnięciu przywołania wind zapalają się podświetlenia przycisków dla 3 maszyn, natomiast przyjeżdża ta która jest najbliżej lub ta która w zadysponowanym kierunku właśnie jedzie obsługując wezwania z innych kondygnacji.

Jednocześnie z wyminą wind prowadzone były prace budowlane oddzielające szyby windowe przegrodą ognioodporną EI-120. Hall przed windami został wyposażony w oświetlenie ewakuacyjne.